Ungdomsbyrån i Jakobstad ordnar verksamhet för barn och ungdomar i ungdomslokalen på Tobaksmagasinet.

Vintertid ordnas både ledd verksamhet och öppen verksamhet för lågstadie- och högstadieelever. Sommartid ordnas daglägerverksamhet. Ungdomsfullmäktige är aktivt året runt.

Ungdomslokal Tobaksmagasinet

Jakobsgatan 9, 68600 Jakobstad

t. 044 7851 567

Ungdomslokalens öppethållningstider:

  • För högstadieelever ti–to kl. 14–21, fre kl. 14–20 (+ 2 x lö/månad kl. 18–21)
  • Undantag meddelas på våra sociala medier

Programmet meddelas på våra sociala medier.

Facebook – ungdomsbyrån i Jakobstad

Facebook – Tupis Jeppis

Instagram – tupis_jeppis

Kontakta oss

Albert Thiangdee

Albert Thiangdee

Ungdomsledare (Finlands modell hobbyverksamhet)

Ungdomsbyrån

albert.thiangdee@jeppis.fi

044 785 1572

Esther Fagerudd

Esther Fagerudd

Ungdomsledare

Ungdomsbyrån

esther.fagerudd@jeppis.fi

044 785 1951

Harri Svart

Harri Svart

Ungdomsledare

Ungdomsbyrån

harri.svart@jakobstad.fi

044 785 1217

Kenneth Huumarsalo

Kenneth Huumarsalo

Specialungdomsledare, Tukipolku-handledare

Finlands Socialdemokratiska Parti, Ungdomsbyrån

kenneth.huumarsalo@jeppis.fi

050 086 8155

Miia Puusaari

Miia Puusaari

Projektkoordinator (Finlands modell, hobbyverksamhet))

Ungdomsbyrån

miia.puusaari@jeppis.fi

044 785 1513

Milla Pannula

Milla Pannula

Specialungdomsledare (Resursskola)

Ungdomsbyrån

milla.pannula@jeppis.fi

040 480 1545

Minna Tiistola

Minna Tiistola

Ungdomsledare

Ungdomsbyrån

minna.tiistola@jeppis.fi

044 785 1396

Sarah Goodwin

Sarah Goodwin

Ungdomsledare ( Fix-klass)

Ungdomsbyrån

sarah.goodwin@jeppis.fi

044 785 1207

Tiina Höylä-Männistö

Tiina Höylä-Männistö

Chef för ungdomstjänster

Ungdomsbyrån

tiina.hoyla-mannisto@pietarsaari.fi

044 785 1567